Děsivá místa - Pripjať (Černobyl)

Městečko Pripjať na severu ukrajiny začalo vzkvétat 4. února 1970 jako sídliště pro zaměstnance nedaleké jaderné elektrárny Černobyl. Obyvatelé byli přavážně mladí vědátoři a jejich rodiny. V roce 1979 obývalo město přibližně 50 000 lidí. Do 26 dubna 1986 všechno probíhalo tak jak má. Osudného dne byla realizována v elektrárně zkouška záložní turbíny, která se jaksi vymkla kontrole a vše dopadlo tak jak to dopadlo.

Exploze a požár 4 bloku elektrárny způsobí smrt několika tisíc lidí. Město bylo vysídleno během několika málo hodin.

Do oblasti se však postupně někteří obyvatelé na vlastní žádost vrátili. Město bylo přes nepřetržitou hlídku policie a armády rájem zlodějů. Ve městě není jediný byt, který by nenavštívili hledači cenností.

Město Pripjať – často nazývané „město duchů“ je jedno z nejopuštěnějších a nejděsivějších míst na zemi.

děsivá místa

Pokud jste vyznavači extrémní turistiky, můžete se do městečka Pripjať vydat. Na vlastní pěst to ale nejde. Musíte si najmout průvodce, který obstará veškerá povolení atd. Na internetu najdete více společností, které vám zájezd rádi zprostředkují (např. www.chernobylwel.com).

No a pokud nejste zrovna z těch, který musí všechno poznat na vlastní kůži doporučujeme mrknout alespoň na některý z následujícíh filmů.

Černobylské deníky - Horor zachycující šest mladých turistů na cestě po Evropě. Do cesty se jim postaví výzva a oni se ji rozhodnou zdolat - vydávají se do města Pripjať.

Černobyl nultá hodina - Dokument popisující jadernou katastrofu v Černobyle. Lidé, kteří katastrofu přežili a dokáží o ní vyprávět.

9.10.2013


Najděte nás všude:

facebook stream twitter